LPD– Drukowanie trwałych elementów z tworzyw termoplastycznych.

Obszar roboczy 300 x 300 x 300 mm
Dokładność 0.09 mm
Średnica materiału 1,75 mm
Max. temp. (ekstrudera) 290° C
Max. temp. (platforma) 105° C
Łączność Wi-Fi, Ethernet, USB
Obsługiwane formaty stl, obj, dxf, 3mf, ply

UV LCD – Utwardzaniu fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła.

Obszar roboczy 132 x 74 x 175 mm
Dokładność 0.0025 mm
Pojedynczy piksel 0.05 mm
Łączność Wi-Fi, Ethernet, USB
Obsługiwane formaty stl, obj, dxf, 3mf, ply


Materiały Biokompatybilne

Biokompatybilność klasy I
Twardość wg Shore’a > 80 D
Wydłużenie przy zerwaniu < 5,0%
Moduł sprężystości przy zginaniu > 2000 MPa

Przezroczysta żywica światłoutwardzalna, przeznaczona do tworzenia precyzyjnych stomatologicznych szablonów chirurgicznych. Biokompatybilność klasy I sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna dla tymczasowego kontaktu z tkanką człowieka, co wystarcza do przeprowadzenia zabiegów (np. wiercenia) powszechnie stosowanych w nowoczesnej stomatologii.
Informacje na temat certyfikacji dostępne są na stronie https://ifox.pl/certyfikacje/

Szablony chirurgiczne wykonane z żywicy Raydent Surgical Guide są przezroczyste, co zapewnia doskonałą widoczność podczas zabiegu. Wysoka dokładność wymiarowa gwarantuje precyzyjne umieszczenie implantów lub prowadzenie narzędzi używanych przez stomatologa. Niska lepkość i wodoodporność sprawiają, że wydrukowane szablony są łatwe do ewentualnego umycia. Wszystkie wydruki powstałe z żywic światłoutwardzalnych muszą być sterylizowane przed użyciem wewnątrzustnym.


Biokompatybilność klasy IIa
Twardość wg Shore’a > 90 D
Wydłużenie przy zerwaniu < 3,5%
Moduł sprężystości przy zginaniu > 2500 MPa

Żywica Temporary CB jest wyrobem medycznym zgodnie z definicją zawartą w dyrektywie dotyczącej wyrobów medycznych (93/42 / EWG) w UE oraz w rozdziale 201 (h) ustawy Federal Food Drug & Cosmetic (FD&C). Uzupełnienia wydrukowane za pomocą tymczasowej żywicy CB zostały ocenione zgodnie z ISO 10993-1: 2018 (Część 1: Ocena i testowanie w ramach procesu zarządzania ryzykiem) oraz ISO 7405: 2009
Informacje na temat certyfikacji dostępne są na stronie https://ifox.pl/certyfikacje/

Korony i mosty mogą być wydrukowane w postaci pojedynczego detalu lub składać się z wielu elementów, które są później cementowane. Żywica jest wysoce odporna na ścieranie, co gwarantuje zachowanie gładkich powierzchni i anatomicznego kształtu przez cały okres użytkowania. Wszystkie wydruki powstałe z żywic światłoutwardzalnych muszą być sterylizowane przed użyciem wewnątrzustnym.